HAYAD Derneği Başkanı Rahmi Vardı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi ile dernek hakkında görüşmeler yaparak bilgi verdi.

İstanbul’da bulunan HAYAD Derneği yöneticileri ile istişare toplantısı yapmak üzere üç günlük toplantıya katılan Hayad Başkanı Rahmi Vardı ve Hayadspor Başkanı Mehmet Toklucu çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

Milli Takımlar kampının bulunduğu RİVA’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile görüşen Hayad heyetinde Hayad Başkanı Rahmi Vardı,Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Tuzla Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Metin, Tuzlaspor Kulüp Başkanı Murat Erdoğan, Hayadspor Başkanı Mehmet Toklucu yer aldı.

HAYAD Dernek Başkanı Rahmi Vardı ‘Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan İstanbul’daki Suriyelilerle ilgilendiğini biliyorduk.Suriyeli çocuklarla ilgili bir festival dezenlemişti, Hayad Derneği olarak bizi de davet ettiler, bizlerde hem ilimizi hemde ilçemizi ve Hayad Derneğinin faliyetlerini kendisine anlatma imkanı bulduk’ dedi.

Kırıkhan’da bulunan Suriyeli çocukların çektiği “Emine anne seni çok seviyoruz, seni Kırıkhan’a bekliyoruz” mesajını görüntülü iletilmesi üzerine memnun olduğunu belirten Emine Erdoğan en kısa sürede Kırıkhan’a gelerek Hayad Derneğini ve Kırıkhan’da bulunan Suriyelileri ziyaret edeceğini belirtti.

Emine Erdoğan ayrıca Tuzla Belediyesi ve Kırıkhan Belediyesine Suriyeliler ile ilgili yaptıkları çalışma ve yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Görüşmelerde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören bulundu.