Hatay Yardımlaşma Derneği Katar’da yaşanan ambargoya karşı çalışma başlatarak Hatay’da yetişen kavun, domates soğan gibi ürünlerle birlikte 5 Tır’lık gıda desteğinde bulunacak.

Cumhuriyet Mahallesinde bulunan dernek merkezinde bir araya gelen dernek üyeleri aldıkları kararla tamamen Kırıkhanlı yardımseverler tarafından başlatılan kardeşlik bağı için 5 Tır gıda desteğinde bulunacaklarını beyan ettiler.

Toplantıda yapılan destek ve kardeşlik çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan HAYAD Dernek Başkanı Rahmi Vardı basın mensuplarına yaptığı açıklamada ‘Son dönemlerde Dünyayı meşgul eden bir olayla ilgili toplandık. ABD’nin dayatmasıyla İslam ülkelerinin kendi arasında bölünmesiyle çıkan Katar krizinde biz HAYAD Derneği olarak Hz. İbrahim’in ateşine su götüren kavmi misali tarafımızı belli etmek için, Katarlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belli etmek için, ABD’yi dost görüp İslam ülkelerini düşman gören zihniyetleri de kınamak içinde toplandık’ dedi.

Kırıkhan ilçesinden kendi ürünlerimizden Allah izin verirse 5 tır malzemeyi kısa zaman çerisinde göndereceklerini belirten Dernek Başkanı Vardı ‘1 tır Kırıkhan’ın kendi yetiştirdiği kavun, 1 tır karpuz, 1 tır patates, 1 tır soğan ve 1 tır gıda malzemeleri olmak üzere 5 tır gıda malzemesini Katarlı kardeşlerimize göndereceğiz’ dedi.

Yapılan kardeşlik desteği için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın da çalışmalara katılacağını söyleyen Vardı yardımların bayramdan sonraki süreçte gönderileceğini söyledi.