Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık Kırıkhan’a gelerek Hayad Derneğinin çalışmalarını yerinde inceledi.

Türk Kızılay’ı Genel Başkanı bugün sabah saatlerinde Kırıkhan’da bulunan Hayad Derneğine ziyaret gerçekleştirerek Suriyelilerin yaşam koşullarını ve yapılan yardımları yerinde inceledi.

Önce Hayad Derneği ve İnsanı İnşa Derneği Yetimhanesini ziyaret eden Dr. Kerem Kınık Hayad Derneği Merkezinde yapılan yardımları hakkında Dernek Başkanı Rahmi Vardı’dan bilgiler aldı.

Önümüzdeki ay açılacak olan ve 500 yetime sıcak yuva olan Yetimhane hakkında bilgiler veren Vardı ‘Derneğimiz Kırıkhan’a gelen Suriyelilerden yardıma muhtaç olanları önce tespit ederek her türlü ihtiyacını karşılıyor.’ Dedi.

Yapılan yardımların çok şeffaf olduğunu belirten Vardı ‘Derneğimiz kime ne zaman ne yardımı yapmış hepsini kayıt altına alıyor ve hayırseverlere yapılan yardımlar hakkında mesaj gidiyor. Suriyelilere yapılan yardımlar aile sayısı ve ihtiyaç seviyesine göre belirlenip o şekilde yardımlar yapılıyor.’ Dedi.

Hayad Derneği Merkezine tekrar geleceğini belirten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık sınır bölgelerinde bulunan Kızılay kamplarını ziyaret etmek üzere Kırıkhan’dan ayrıldı.